28. února 2017

Průřez rokem 2016

Minulý rok jsem si pro sebe udělal stručné ohlédnutí za tvorbou (mimo pracovní) uplynulého roku a letos jsem si to zopakoval. Aspoň jsem si uvědomil, že to zas tak mizernej rok nebyl, jak se mi to vždycky zdá na Silvestra. Jen tedy velmi málo jsem dělal digitální kresbičky či kolorování. Každopádně jsem dodělal některé resty a načal spoustu projektů, které by měli být letos dokončené.

Taky jsem přešel z prosté značky Ṁ'15 na ṀD16 a letos se to zřejmě posune na ṀDok2017.

Summary of Art 2016

 • Leden - Sněhuláci. Začátkem roku jsem se chtěl účastnit Projektu Ilustrace, ale po šesti měsících, kdy jsem kreslil na poslední chvíli nebo těsně nestihl termín, jsem to vzdal. Šestici obrázků ještě chci doladit a pak je tu uveřejním. [celý obrázek zde na blogu
 • Únor - Jde o jednu stránku ze skicákosešitu (viz úplně dole). Některé portrétíky jsem pak použil (a ještě použiji) v komiksu Fuška (viz 'březen' níže).
Únor: Někteří obyvatelé ze světa Fušky.
 • Březen - Fuška. Koncem února jsem se pustil do komiksu jen na čtyři stránky, to abych to stihl včas do uzávěrky Vějíře. Komiks je vlastně taková epizodka, kterou chci ale rozvést do smysluplnější podoby. Zatím ale nebyl čas a energie to zrealizovat. [další podrobnosti zde na blogu]
 • Duben - Roboťák. Další kresbička ze skicákosešitu, kterou jsem trochu musel doladit, páč neseděla (a stále nesedí) jeho levá noha. Jsou jich tam na každá měsíc sice kvanta, ale jen některé za něco stojí.
Duben: Roboťák.
 • Květen - V květnu vyšla mobilní hra Star Shooter Arcade, kam jsem dělal grafiku, ale to jsem zahrnul již do minulého roku, tak zdě opět ukážu něco ze skicáku s digitálním kolorováním.
Květen: Lebkokluk.
 • Červen - Opět něco povedeného ze skicáku.
Červen: Krabicový chlapec.
 • Červenec - Červenec byl měsícem pixelartu. [více zde na blogu]
 • Srpen - V srpnu jsem byl s partou na plenéru, ale výsledné obrázky nějak nevím, kde přesně jsou.
 • Září - V září jsem zkusil znovu pixelart a zapojil se do projektu ISOcalypse (za odkazem celý komplet s jedním dílkem ode mě) na PixelJoint. Stihl jsem jen jeden dílek, ačkoliv jsem doufal, že stihnu aspoň 3.
Září: ISOcalypse dílek.
 • Říjen - V říjnu začala celosvětová výzva INKtober. Tentokrát jsem našel seznam témat na jednotlivé dny. Bylo ale pro mě trochu náročné vymýšlet něco na konkrétní téma a tak jsem pohořel. Asi po 12 dnech jsem přestal skenovat obrázky a po dalších pár dnech přestal úplně. Každopádně jsem si kvůli tomu založil tumblr, kde je těch několik obrázků. [více na mém tumblru] 
 • Listopad - V listopadu jsem se pokusil kvalifikovat na RAW, ilustrátorskou soutěž. Téma bylo Black Sabbath. Rej čarodějnic, jak mi někteří říkali, že to znamená, ani heavymetalovou skupinu jsem kreslit nechtěl. Ale přeci jenom jsem se koukl na onu kapelu a zjistil, že jejich název vznikl na základě italského filmu v angličtině pojmenovaného Black Sabbath. Film se skládal ze tří hororových povídek, ze kterých jsem si extrahoval některé motivy. Pak jsem si vymezil krátký čas na zpracování, abych to měl jako při té soutěži. Výsledek jsem nechal, jak je. Ačkoliv nebyl moc reprezentativní. V hodnocení zaslaných prací totálně pohořel.
Listopad: Z filmu Black Sabbath jsem zjistil, že "pronto"
znamená italsky "haló". 
 • Prosinec - V prosinci jsme byli na sjezdu krampusů. Nijak jsem se tím tématem moc nezaobíral, ale jednoho jsem si zkusil doma nakreslit.
Prosinec: Krampus.

Skicovací sešity

Také jsem pokreslil většnou nekvalitními čtrky sérii pěti sešitů (viz níž), kterou uzavřu šestým a pak se pustím do něškolních sešitů s lepší kvalitou papíru.

Od roku 2015 do začátku roku 2017 jsem, kromě různých skicáků, počmáral 5 sešitů.
Šestý právě počmárávám. 

Žádné komentáře:

Okomentovat