22. března 2011

Kirovka útočí!

Tedy, spíš zatím neútočí.
Před nějakou dobou, když jsem začal prohledávat své staré věci, jsem našel nejednu rozdělanou hru. Z těch několika jsem se rozhodl jednu z nich dokončit.

Když jsem onu hru kdysi dělal (tuším 2005), tak jsem byl nadšený z RTS Red Alert 2 (a vlastně stále jsem) a tak se hrdinkou hry stala sovětská bombardovací vzducholoď Kirov, která má za úkol likvidovat pomocí pum, které svrhává, jednotky Spojenců pod ní. Hru jsem vlastně dělal pro sebe, proto mě velice bavila a já jsem více hrál než vyvíjel.

Kirovka se třetí hodností.
Screenshot z nalezené hry.

Říkal jsem si, že bych tedy hru mohl vylepšit a dokončit. S grafikou nebude problém, něco už za sebou mám a tak vylepšení není těžké, kromě toho se dá vycházet povětšinou ze hry a skic, které k Red Alert 2 jsou k dispozici.

Hra původně měla být jen takové to jednokolové, maximálně s několika prostředími, hraní na skóre, ale vír myšlenek to dovedl k tomu, že hra bude složena z misí s bossy, budou v ní různé podpůrné bonusy a další věci. Také zvažuji, zda bych měl omezit třeba počet pum, které by se doplňovali z check pointů - ale jestli je to dobrý nápad, ukáže demo, které se chystám udělat. To bude asi zřejmě tak do měsíce, možná za delší dobu, protože se této malé hře věnuji jen ve volných chvílích, kterých není mnoho.

Vlevo původní verze (10 barev), vpravo remake (35 barev).
Srovnání Kirov airship ve hře
(moje původní a  moje nová verze).

Remake vzducholodi Kirov jsem dělal podle obrázku, který jsem našel na google.com (je to tento obrázek). K tomu mě napadá taková věc. Když jsem jí takhle překreslil, tak jestli to má nějaký dopad na mě - jako jestli porušuji autorská práva, ačkoliv se v zásadě jedná o fanouškovský projekt, je to k nekomerčnímu použití a autora neznám (nemá tam signaturu, nic a Westwood v podstatě neexistuje). Tak bych si to pro sebe shrnul, že snad nedělám nic špatného.

K tomu bych neměl potíž si vymyslet svojí vlastní vzducholoď i s originálními nepřáteli. Ale to, kdy se můžu vžít do role pilota Kirovky a shazovat nekončící tuny bomb na chudáky pode mnou, se mi líbí mnohem více. Je to taková pocta Red Alert.
Tak nevím,co si o tom myslíte?

K tomu si nejsem jist, jak to budu řešit s hudbou a zvuky (hláškami Kirovky, které by se jistě hodili). No, to ještě uvidím, jak se toto vymyslí.

Časem sem přihodím další ukázky nové grafiky i s in-game obrázky, tak to tu snad trochu ožije. Snad se mi tuto malou hru podaří dokončit.
Jo a hra se prozatím jmenuje Kirov Attack! a asi jí to zůstane.

"Bombardiers to your stations!"

Žádné komentáře:

Okomentovat