21. ledna 2012

Mr. Taškář (podruhé) [doplnění]

Zdravim,
je leden, začátek roku, pomalu si zvykám na datum zakončenej rokem 2012 a ač bych měl začít nějakýma novinka, musím se vrátit k Taškářovi, kterého jsem tu před dlouhou dobou publikoval. Nějakým způsobem jsem se nedostal k tomu dát sem hned skici (asi lenost) a tak to dělám až teď.


Taškář a Bulgr.
Taškář s kolosem jeho úhlavního nepřítele Bulgra.


A rovnou sem dávám odkaz na galerii Arnala, kde jsou všichni hrdinové i s doprovodnými popisy (většinou). Galerie je tedy ZDE s vítězem v titulku (a samotný Taškář tedy ZDE). Připomnělo se mi to, když mi došel katalog KomiksFESTu z roku 2011 a tam v příloze byl vytištěn Taškář s dalšími obrázky ze soutěže Arnal (spíš tedy katalůček velikosti A6, kde byli některé ilustrace po čtyřech na stránce a zřejmě i oříznuté, protože tak dopadl i můj hrdina).

Skici.
Návrh Taškáře a jeho loga.


Skici podruhé.
Studie a přípravné skici.


Taškář mi vznikl jako vedlejší produkt, protože hlavním hrdinou měl být mechanický kolos inženýra Bulgra (zkrátka zbožňuji roboty a nejvíc ty obří), proto plánuji, že se ještě k této ilustraci vrátím, ale už bez Taškáře a jen s obřím robotem.


Skici potřetí.
Návrhy Bulgrova demoličního kolosu a celkové kompozice ilustrace.


Až mi skončí školní povinnosti, tak možná i udělám nějaký kratičký komiks, ale vzhledem k tomu, že vymýšlet příběhy mi moc nejde a většina projektů zůstává nedokončených (asi zas lenost), tak tomu nedávám velkou váhu.
No, i když velmi pozdě (jak je u mě však zvykem, hm, možná opět ta lenost) přeji, ať se v letošním roce všem hojně daří. A nebojte se komentářů, takhle mám pocit, že si to tu dělám sám pro sebe. Zatím adios.

[Doplnění:]

Zde přikládám ještě nalezené prvotní skici k Bulgrovi a první nahození Taškáře (u toho neproběhla skoro žádná změna, ještě než vyšel na papír, tak byla jasná jeho podoba).

Skicy Bulgra.
Prvotní náčrtky k Bulgrovi...


Skica Taškáře.
...a první náčrtek Taškáře. Tak adios.

2 komentáře:

 1. ten finální obrázek má dobrý barvy... Taškář z toho hezky vystupuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, pravda, to se povedlo.
   Tyto barvy má taky proto, že mi to přišlo jako originální kombinace.

   Vymazat