27. dubna 2011

Komiksová hrdinka

Ultra Petruška

27. dubna jsem se svou milou Peťulou oslavil 4. výročí. Kromě kytky a společné večeře, jsem ještě udělal obrázek. Vždycky chtěla být superhrdinkou, tak jsem jí udělal komiksovou superhrdinkou i s jejími oblíbenými mazlíčky.

Chtěl jsem, aby to celé působilo hodně komiksově. V nedávné době jsem se poprvé setkal s kresbami francouzkého komiksáře Moebiuse a očarovali mě. Pokud jste tak zaostalí jako já a nic vám tento pseudonym neříká, tak stačí zadat "Jean Giraud" do vyhledávače a najde vám to mnoho pěkných obrázků.
Tak jsem se inspiroval jeho stylem - linky s vyčárkovaným a vytečkovaným stínováním. Také jsem počítal s barvením akvarelem, proto jsem obrázek dělal na akvarelový papír, ale nakonec jsem tohoto nevyužil, protože se mi lineart velmi líbil sám o sobě a barvami bych to určitě zkazil, jak se znám.

Výsledek se mi líbí, stejně jako obdarovanému. Vím, že tam je pár neduhů, ale ty nejsou tak markatní.


Ultra Petruška
Celý obrázek, vyfocený mobilním telefonem.


Jinak jsem použil černou (a na logo "MARCEL Comics" červenou) tuš, formát papíru je A4. Obrázky, co tu jsou, jsou foceny mobilem, takže kvalita je mizerná (tu ještě zhoršilo umístění za sklem).

Úprava : Reuploadnut obrázek (v trochu lepší kvalitě).

Žádné komentáře:

Okomentovat