5. listopadu 2014

INKtober 2014


Měsíc říjen se stává pro mnoho výtvarníků (od amatérů po profesionály) měsícem inkoustu - INKtoberem. Je to slovní hříčka anglických slov "ink" (česky inkoust) a "october" (říjen). Jde o každoroční  událost trvající celý říjen, kterou založil Jake Parker (hlavně ilustrátor, ale i komiksový tvůrce, který teď začal kreslit pro Marvel Rocket Raccoona) už v roce 2009 a podařilo se mu jí postupně dostat do podvědomí celkem širokému počtu lidí na internetu.
O co jde? Cílem je každý den, tedy od prvního října do třicátého, nakreslit tuší jeden obrázek. Tedy celkem 31 obrázků. Omezení, co se týče nástrojů, nejsou. Snad jen, že by mělo jít o tradiční nástroje a finální dílo být na papíře (tedy bez dodělávek na PC). Téma není, ale i tak je náročné zvládat jeden obrázek denně, pokud má za něco stát. Fotku nebo naskenovaný obrázek pak, pokud možno, denně dávat na některou sociální síť (nebo na všechny).
Já jsem se účastnil už minulý rok a byla to příjemná zkušenost, tak letos jsem se opět zúčastnil (a v budoucnu samozřejmě opět budu). Letos to však bylo náročnější, nefrkal jsem nějaké nahodilé kresbičky od ruky, ale snažil se o trochu komplexnější obrázky.
Z počátku jsem používal jen penbrush, pero a štětec (na tuš ředěnou vodou). Pak jsem přidal i šedé Copic fixky a nakonec i pastelky a další fixky.

Ofic. stránka INKtoberu.

Chtěl jsem trochu rozebrat celou tuto akci, ale udělám to jindy. Jen ještě zmíním, že pan Parker začal letos s další akcí, kterou se snaží šířit (celkem zdárně) a tou je Art Drop Day, konanou 2. září. Tu jsem ale prošvih, takže o ní až příští rok.

Zde je má galerie letošního INKtoberu:Žádné komentáře:

Okomentovat