10. prosince 2012

Dvojplošník z papíru

M-Biplane
Vystřihovánka M-Biplane s ilustrací.

Tento obrázek jsem dělal do jedné výzvy na fóru Velkýho Chytráka v roce 2009. Úkol byl udělat vystřihovánku v pixelartu s izo obrázkem složeného modelu. Zatím jsem toto nikde nepublikoval a od té doby neupravoval (jen verzy pro tisk vytvořil).
Času bylo onehdá málo a tak náhledový obrázek je plný chyb a celkově nepropracovaný, ale samotná vystřihovánka je myslím celkem fajn. Jde o takový minibox.
Dole je verze pro tisk. Přerušované čáry okolo částí ukazují místa, která máte ohnout. Úplný návod, jak složit letadýlko jsem nevytvářel, protože si myslím, že je to velmi jednoduchý model a složí a slepí ho i začátečník. Stačí vytisknout na obyčejný kancelářský papír.

Letadýlko k tisku.

Nakonec zde je prázdná vystřihovánka, kterou si můžete vybarvit, třeba v MS Paint nebo třeba Photoshopu, vytisknout a slepit.

Prázdné letadýlko, které si můžete vybarvit dle libosti.

3 komentáře:

 1. Pozdravy z Riga!
  Užitečné informace.
  Děkuji!

  OdpovědětVymazat
 2. Odkaz mi hodil google na spojení "postapo izo", a hned v první větě jsem narazil na zmínku o VCH, vtipné! Letadýlko vypadá zajímavě, mrknu ještě na tvůj pixelart...Ikkju

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hehe, fak to tam je. Tak vono to hledání bude proto, že tu je v článku "izo" a v bočním menu v tagách slovo "postapo" :-)
   Každopádně je také vtipné, že se zrovna pokouším participovat na ISOcalypse Now! na fóru PixelJoint. M

   Vymazat