9. února 2012

Jsem v Bubláku ...

Výřez z mého Prasátka.
Výřez z mého Prasátka.

V sobotu (4. 2. 2012) jsem byl se Spivem v Pražském ComicsPointu na křest komiksového časopisu BubbleGun č. 6. Nešel jsem tam jen tak, důvodem bylo to, že mé dva jednostránkové komiksy a tři stripíky se zlodějem byly součástí časopisu. Jen se tedy v skoro 160-ti stránkové záplavě amtérsko-profesionální komiksové tvorbě trochu ztrácí. Ale nevadí, prostě jsem tam. Taky jsem měl možnost poprvé dávat autogramy (dávali jsme si je autoři mezi sebou). Každopádně paráda.
Jinak k samotnému číslo jako takovému. Komiksů je v něm přehršle od nejrůznějších autorů a někteří mě velmi zaujali (např. Karel Osoha, Viktor Svoboda anebo Lukáš Divácký s atmosférou příběhů Maxe Anderssona). Velikost A5, barevná obálka jinak černobílé. Publicistický článek je tu jen jeden - Hudba a komiks? - ale to myslím nevadí, pořádná porce komiksů to vynahrazuje. Kromě amatérů a neznámých autorů zde mají komiksy i osvědčení autoři - jako Dan Černý (jediný barevný komiks v čísle; moc se mi líbil) či Vrhsti.

Pokud si chcete o tomto fanzinu něco přečíst (kloudnějšího) či o autorech, kteří tam jsou, koupit si ho anebo kouknout na ukázky, tak přikládám pár odkazů:

Upoutávka s ukázkami na Komiksáriu,
další informace na Right News
a pak v ComicsDB.

Koupit můžete třeba zde.

Doufám, že se mi podaří do dalšího čísla zase něco přihodit. Rád bych ještě poděkoval mé milé, že mi pomáhala s korekcí textů (moc jich nebylo, ale i tak jsem dělal chyby) a výběrem vhodných stripů. Za nějakej čas, až nebudu mít co sem dávat, tak uveřejním ty své příspěvky.

Žádné komentáře:

Okomentovat